Kia’nın “uzatılmış hot hatch” olarak tanımladığı otomobil sanat eseri gibi görünen 20 inç çaplı jantlar üzerinde duruyor. Arkaya doğru alçalmaya başlayan tavan, araca akıcı bir görünüm verirken kendisinden önce gelen modellerin sportifliğini kaybetmemesini sağlamış. Frankfurt’ta sergilenecek olan konsept, kırmızı gövde rengi ve GT Line donanım paketiyle geniş ön hava girişleri, Stinger’a benzeyen yüzü, şişkin çamurlukları ve birçok karbon fiber detayıyla dikkat çekecek.

Sürücü otomobile yaklaştığında iç mekan ışıklandırması otomatik olarak açılırken gizli kapı kolları da yerlerinden çıkıyor. Araçta B sütunu bulunmazken dev panoramik cam tavanla birlikte bu konsept gerçekten farklı bir duruşa sahip.

Bu arada konseptin haber verdiği bir diğer değişiklik de “pro_cee’d” isminin daha standart olan “Proceed” ile değiştirilecek olması. Umarız bu değişim hatchback gövde seçeneğinde de devam eder. Sportif görünümlü station wagon, günümüzdeki coupe seçeneğin yerine geçecek bir model. Ayrıca konseptin verdiği bir diğer haber de tam bir GT versiyonu olmasa da otomobilin en azından GT Line donanımına sahip olacağı.

Kia’nın Frankfurt yenilikleri arasında Makyajlı Sorento, Stonic ve Picanto X-Line da olacak.

Kaynak: Kia