Opel X ailesinin üçüncü üyesi Grandland X lansmanında konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Kasımda satışa sunacağız. 2017’nin son iki ayında tahsis edilen bin adet aracın tümünü satacağımızı öngörüyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Opel, Kasım ayında ülkemizde satışa sunacağı yeni modeli Grandland X’in tanıtımını bir test sürüşüyle yaptı. Mokka X ve Crossland X modellerinin yanında Opel X ailesinin üçüncü üyesi olan Grandland X büyüyen segmente giriş yapacak. Lansman etkinliğinde sorularımızı yanıtlayan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Avrupa genelinde kompakt sınıfta SUV’larin payı 2010’da yüzde 7’lerden günümüzde yüzde 20’lere yükseldi. Ülkemizde de yoğun ilgi gören bu segmente yeni Grandland X ile iddialı bir giriş yapacağız. 2017’nin son iki ayında bize tahsis edilen bin adet aracımız bulunuyor, yılsonu gelmeden bu araçların tümünü satacağımızı öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

HİBRİT MOTORLUSU DA GELECEK

Opel Grandland X canlı ve verimli motorları ile sürüş keyfi konusunda iddialı. İlk aşamada bir benzinli ve bir dizel motor seçeneği bulunacak. Her iki motor da gelişmiş 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile geliyor ve Start/Stop özelliğini standart olacak sunuyor: 1.2 Turbo benzinli motor 130 beygir güç üretiyor ve 230 Nm tork sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fabrika verisi yakıt tüketimi ortalama 5.5-5.1 lt./100 km. 1.6 dizel motor ise 120 beygir güç üretiyor ve 300 Nm. tork sunuyor. Fabrika verisi yakıt tüketimi ortalama 4.6-4.0 lt./100 km. Daha da fazla güç isteyen müşteriler için önümüzdeki dönemde Opel 2.0 dizel seçeneğini de sunacak, bu motor yeni sekiz ileri otomatik şanzıman ile gelecek. Gelecekte Plug in Hibrit versiyonu da pazara sunulacak bu versiyon dört çeker seçeneğini de kapsayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:sozcu.com.tr