Yeni Volkswagen Touareg’e Euro NCAP’ten Beş Yıldız

Elegance equipment line (left), Atmosphere equipment line (right)

Yeni Volkswagen Touareg’e Euro NCAP’ten Beş Yıldız

Üçüncü nesliyle Volkswagen tarihinin en önemli ürün ve teknoloji hamlesi olarak nitelendirilen Yeni Touareg; Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen güvenlik testlerinden 5 yıldız almayı başardı.

Yeni Touareg, Avrupa’da satışa sunulan otomobillerin tasarımlarını, teknik yapılarını ve güvenlik performanslarını; çarpışma testleri sonrasında titiz biçimde denetleyen bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP tarafından 5 yıldızla ödüllendirildi.

Elegance equipment line (left), Atmosphere equipment line (right)

Euro NCAP testler sonrası yayınladığı raporlarda, Yeni Touareg’in en etkileyici özelliklerini, optimize edilmiş gövde yapısı, aktif gergi sistemine sahip emniyet kemerleri,hava yastıkları ve yenilikçi sürüş destek sistemlerinden oluşan kapsamlı güvenlik öğeleri olarak sıraladı.

Yeni Touareg, dört farklı Euro NCAP kategorisinde de başarılı sonuçlar elde etti. Yetişkin Yolcu Güvenliği” kategorisinde yüzde 89, “Çocuk Yolcu Güvenliği’nde yüzde 86, “Güvenlik Yardımı”’nda yüzde 81 ile derecelendirildi.

Üretici firmaların bisikletliler, yayalar gibi yol kullanıcılarını korumaya yönelik AEB (Otonom Acil Fren)koruma sistemlerinin titizlikle ele alındığı değerlendirmede de, Yeni Touareg oldukça iyi bir derece elde etti.