Orijinal arazi ikonu – Yeni Land Rover Defender, Goodyear lastiklerle geri dönüyor

 

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, Yeni Land Rover Defender’a iki farklı modelde 4×4 lastik tedarik edecek.

Geniş yelpazesindeki çeşitli modeller için orijinal ekipman lastiklerinin tedariki konusunda uzun yıllardır Goodyear ile çalışan Jaguar Land Rover, 2020 yılında yeni nesil ile hayata dönen gerçek arazi ikonu Yeni Land Rover Defender’ın lastiklerini de Goodyear’a teslim etti.

Yeni Land Rover Defender, farklı ebatlarda ve özelliklerde Goodyear lastiklerine uyum sağlıyor. Örneğin, Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, Yeni Defender için 18”, 19” ve 20” jantlar ile sunuluyor. Bu becerikli ve çok yönlü lastik, Yeni Land Rover Defender sürücülerinin son derece yüksek bir sürüş konforunun tadını çıkarmasını ve istediği zaman yoldan ayrılarak büyük bir özgüvenle arazi yollarına meydan okumasını sağlıyor. Lastik, güçlendirilmiş Kevlar® karkasıyla tutarlılık sağlıyor ve arazi kullanımında yırtılma veya delinmeye karşı lastiği koruyor. Omuzları, yan kısımdaki delinmelere veya kırılmalara karşı koyan, kayalık alanlarda sürüş esnasında çok kullanışlı DuraWall teknolojisine sahip olan bu lastik, aynı zamanda rakiplerinin ortalamasından %37 daha fazla yol yapmasını sağlayan, optimize edilmiş bir diş tasarımına sahip.

Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure aynı zamanda Goodyear araçlarının daha da ileriye gitmesini isteyen müşteriler için ekstra arazi performansı sunuyor: Yeni Defender’a uygun 18”, 19” ve 20” ebatlarda Goodyear Wrangler DuraTrac da Land Rover bayilerinde satışa sunulacak. Wrangler DuraTrac ise çamur veya kar gibi zorlu yüzeylerde optimum çekiş sağlayan TractiveGroove™ teknolojisine sahip.