Volvo Carsmobilite markası M’yi tanıttı

Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, sezgisel bir uygulama üzerinden otomobillere ve hizmetlere güvenilir şekilde ve isteğe bağlı olarak erişim sağlayan ve böylece şirketin global mobilite operasyonlarını genişletecek olan yeni markası M’i piyasaya sürdü.

M, kullanıcısının ihtiyaçlarını, tercihlerini ve alışkanlıklarını öğrenerek müşteri ilişkilerini kişisel hale getiriyor. M, İsveç ve ABD’de 2019 ilkbaharında hizmet vermeye başlayacak.

 

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “Volvo Cars, sadece bir otomobil şirketi olmanın ötesine geçiyor. Kentli tüketicilerin geleneksel otomobilsahibi olma yöntemini sorguladığını biliyoruz. M cevabımızın bir parçası. Yeni misyonumuz olan “FreedomtoMove – Hareket Özgürlüğü” kapsamında doğrudan tüketici hizmetleri sağlayıcısı olacak şekilde evrimleşiyoruz” dedi.

M, kullanıcılara sadece otomobili nereden alabileceklerini söylemek yerine, onlara özel ihtiyaçlarını soran tescilli bir öğrenme teknolojisi geliştiriyor.

Volvo Car Mobility CEO’su BodilEriksson, “Şu anda mevcut olan hizmetler çoğunlukla toplu taşımaya alternatifler sunuyor. İnsanların kendi sahip oldukları otomobilleri kullandıkları bir dünyaya odaklandık, bu da bizi diğerlerindenayırdı. Bu deneyime gerçek bir alternatif sunmayı amaçlıyoruz. Bu alternatif, hayatımızı istediğimiz gibi yaşamamızı, işlerimizi yapmamızı ve değerli zamanımızı maksimum düzeyde kullanmamızı sağlamalı. Burada premium bir deneyim sunma fırsatı görüyoruz” dedi.

Deneyimli ve başarılı dijital yazılım mühendisleri ve yetenekli bir liderden oluşan bir ekibe sahip olan M, ayrıca Volvo Car Group’un öncü otomobil paylaşım şirketi Sunfleet’in 20 yıllık deneyim ve verilerinden yararlanıyor. Sunfleet, yılda gerçekleştirdiği 500.000 adet işlem ve 1,700 otomobilden oluşan filosuyla İsveç’in önde gelen otomobil paylaşım şirketi olarak hizmet veriyor. Sistemin 2019 yılında M ile tamamen entegre olması, hizmetin tüm Sunfleet kullanıcılarına sunuluyor hale gelmesini sağlayacak.

Samuelsson, “Mobilite temel bir dönüşümden geçiyor ve Volvo Cars bu değişime öncülük ediyor. M’inlansmanı Volvo Cars için yeni gelir kaynakları yaratacak ve şirketin önümüzdeki on yılın ortasına kadar 5 milyondan fazla tüketiciyle doğrudan ilişki kurma isteğinin ayrılmaz bir parçası olacak” dedi.

Eriksson, “Şu anda halen kapsamlı testler gerçekleştirdiğimiz İsveç’in Stockholm kenti, M’in geliştirme üssü olarak hizmet verecek. Geniş kapsamlı bir Beta testini bu sonbaharda gerçekleştireceğiz” dedi.

 

M hizmeti hakkında daha fazla bilgi bu yıl içerisinde ilerleyen zamanlarda yayınlanacak.

Volvo Car Mobility launches mobility brand M