Volkswagen Standartlarına Uygun Motor Yağı

Shell Helix’ten Volkswagen standartlarına uygun motor yağı

Volkswagen Grubu yaptığı açıklama ile, 2021 yılı itibariyle araçlarda İlk Dolum ve Satış Sonrası için aynı onay ve viskozitesine sahip 0W-30 ve 0W-20 yağların kullanılmasını zorunlu hale getirdi. Türkiye’de birçok VW yetkili servisine yağ ikmali sağlayan Shell Madeni Yağlar, VW’nin zorunlu hale getirdiği bu şartları Shell Helix’in güçlü ürün gamı ile sağlıyor.

13 yıldır üst üste dünyada madeni yağlar pazarının lideri olan Shell Madeni Yağlar, Volkswagen Grubu’nun araçlarındaki yağ kullanımına ilişkin önerisine geniş ürün gamıyla hazır durumda bulunuyor. VW Grubu, 2021 yılı itibariyle üretilecek olan tüm araçlarının ilk yağ dolumunda kullanılacak olan 0W-30 ve 0W-20 viskozite sınıfına sahip olan yağların, satış sonrası servis bakımlarında da kullanılmasını zorunlu hale getiriyor.

VW Grubunun almış olduğu bu karar, 0W motor yağlarına geçişin çok açık bir göstergesi. VW Grubu Avrupa’daki tüm İlk Dolum yağlarında 0W motor yağlarını tercih etmekte ve diğer otomobil üreticileri de benzer eğilim sergilemektedir.

Avrupa’da birçok fabrikanın ilk Dolum yağı olarak tercih ettiği ve Shell Helix 0W ürünleri Avrupa’da 15 milyondan fazla araç tarafından kullanılmaktadır. 0W motor yağları sürtünmeyi azaltmaya ve böylece daha az CO2 emisyonuna yol açan yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olur. Türkiye’de de Doğuş Oto dışında hizmet vermekte olan 70’in üzerinde VW yetkili servis ağına gelen araçların %40’ı Shell Helix 0W motor yağlarını kullanmaktadır.

“Liderliğimizin sırrı inovasyondan geçiyor”

Dünyada 13 yıldır aralıksız pazar lideri olduklarının altını çizen Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Mehmet Ünal, “İnovasyon kabiliyetimiz sayesinde, yeni nesil teknolojilerle üretilen motorların ihtiyacına uygun tasarladığımız ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. İhtiyaçlara göre sürekli güncel kalan ürün gamımız ile Türkiye’deki birçok yetkili servisine ikmali desteği verdiğimiz Volkswagen’in, motor yağı konusundaki yönlendirmesini bu zamana kadar olduğu gibi rahatça karşılayabilecek durumdayız. Yetkili servislerle iş birliğimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Shell Helix markası ile son olarak Türkiye Ralli Şampiyonası’na isim sponsoru olduklarını hatırlatan Ünal, “Şampiyonanın farklı etaplarındaki birbirinden zorlu şartlar nedeniyle araçların rekabetçiliğini sürdürebilmeleri için performansı maksimum seviyede tutması gerekiyor. Bu açıdan şampiyona, Shell Helix’in gücünü sergilemesi için ideal bir ortam” dedi.