Alman otomotiv devi Volkswagen, kompakt sedan modeli olan Jetta’nın CZTA motor kodlu versiyonlarını geri çağırıyor. Amerika’da olan bu geri çağırmanın sebebi ise yakıt rayı üzerindeki civatalar…

Amerika Ulusal Otoyol Trafiği Güvenliği (NHTSA) 18 Haziran 2015 ve 9 Aralık 2017 yılları arasında üretilen CZTA kodlu Volkswagen Jetta otomobillerin yakıt rayı üzerinde bulunan civataları yüzünden geri çağırılması gerektiğini açıkladı.

Toplam 218 bin 192 adet otomobilin etkilendiği bu durum, motor yakıt rayları üzerindeki civataların tam sıkılmadığından kaynaklı olarak yakıt sızdırma riskine bağlı olarak sorun teşkil ediyor. Araç kullanıcılarının yakıt kokusu alması ve motorda bazı yakıt kaçaklarını görmesi ihtimali de var. AutoNews’a açıklama yapan bir sözcü bu sorunla alakalı bir sorun veya bir kaza yaşanmadığını belirtti.

Araç sahiplerinin 20 Aralık tarihinden itibaren otomobillerindeki sorunu gidermek için bayilerden randevu almaları gerekiyor. Hatanın giderilmesi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Soruna konu olan motorlar 1.4 litrelik TSI motorlar olarak biliniyor.