Trial Coşkusu Tabiatın Kalbi Bolu’daydı…

2018 Türkiye Trial Şampiyonası’nın 4. ayağı, 22 Eylül Cumartesi günü Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen start seremonisiyle başladı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın verdiği start ile başlayan organizasyon offroad meraklıları ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Çakmaklar Mahallesi’nde bulunan Köroğlu Motorsporları Pisti’ne geçen 10 araç ve 20 sporcudan oluşan 5 takım 2 gün boyunca zorlu engelleri en kısa sürede aşmak için kıyasıya çekişti.

Bolu Belediyesi katkılarıyla Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (BOLOFF) tarafından düzenlenen sezonun 4. trial randevusunda birinciliğe ulaşan Ender Altuntaş-Mithat Sönmez ve Yasin Yıldız-Mehmet Özdemir’den oluşan Nacscar Jeep takımı olurken, Adnan Ofluoğlu- Şenol Coşkun ve Oğuz Kaan Öztürk-Atilla Çakır’dan oluşan Osmanlı AVC takımı yarışı ikinci sırada tamamladı. Podyumun üçüncü basamağında ise Ahmet Kurt-Fuat Sarper ve Şencan Özkurt-Selim Avcı’dan oluşan Teleferik Offroad Team yer aldı.

Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından çok sayıda doğaseverin katılımıyla Sarıcalar Yaylasından, Çakmaklar Çamlığına doğa yürüyüşü organize edildi. Trial yarış parkurunda son bulan yürüyüşe katılan çok sayıda doğasever, güzergah üzerinde bulunan çöpleri de topladı.

Yarış sonunda dereceye giren takımların ödülleri, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve BOLOFF Başkanı Burhan Turan tarafından verildi. Türkiye Trial Şampiyonası’nda sezon 13-+14 Ekim’de Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü tarafından Düzce Kaynaşlı’da düzenlenecek son yarış ile tamamlanacak.