Bugatti markasının 2019 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen sadece bir adet üretilecek olan otomobili olan La Voiture Noire’nin sahibi belli oldu. İtalya’nın Serie A takımlarından Juventus’ta forma giyen eski Real Madrid futbolcusu Cristiano Ronaldo bu efsane otomobili satın aldı!

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen ve adından oldukça fazla söz ettiren modellerden biri olan Bugatti La Voiture Noire tam 16.5 milyon Euro değerinde. Bugünkü kur ile hesaplarsak otomobilin fiyatı tam 110 milyon 550 bin TL.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tasarımıyla markanın en önemli iki modeli olan Veyron ve Chiron’a benzeyen otomobil daha aerodinamik ve daha yeni bir tasarım çizgisine sahip.

 

 

 

 

 

 

Sadece bir adet üretilecek olan otomobili ilk olarak Volkswagen AG’nin en büyük hissedarlarından biri olan Ferdinand Piech’in satın aldığı yapılan dedikodular arasındaydı
Ancak dün çıkan haberlerden sonra markanın onaylamasıyla birlikte otomobili Juventus forması giyen Cristiano Ronaldo’nun satın aldığı ortaya çıktı.

8 litrelik W16 silindirli motora sahip olan bu otomobil markanın Type 57 SC Atlantic modelinden esinlenilerek üretildi.Güçlü motoru sayesinde Bugatti La Voiture Noire 425 km/s hızın üzerine çıkabiliyor.

Henüz tam anlamıyla üretilmemiş olan bu otomobil hakkında teknik detaylar kısıtlı.

Markanın kuruluşunun 110. yılına özel olarak üretilen bu modele Ronaldo binmek için 2021 yılına kadar beklemek zorunda. Çünkü otomobilin üretimi ancak o zaman tamamlanacak.

otomobillere ilgisi olan Ronaldo’nun garajında bu otomobil haricinde Rolls-Royce Phantom, Ferrari 599 GTO, McLaren MP4 12C ve Bentley Continental GTC Speed gibi modellerde bulunuyor. Ayrıca ünlü futbolcu Bugatti’nin Chiron modeline de sahip…