Türkiye’nin mega otomotiv perakendecisi ve lider araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv, 18’incisi düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri “Kurumsal Yayınlar” kategorisinde “90. Yıl Kitabı” ile birinciliğe layık görüldü.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafındanZorlu PSM SkyLounge’dagerçekleştirilen törende ödülü,Otokoç OtomotivPazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, Pazarlama EkibiveHalkla İlişkiler Ajansı Artı İletişimYönetimi ile birlikte teslim aldı.

Otokoç Otomotiv’in 90. yılını kutlamak üzere 2018 yılında kitabın yazımına başlandı.

Kurumsal ve bireysel arşiv taramaları ve yaşayan duayen yöneticilerin anlatımlarıyla oluşturulankitap, otomotiv sektörünün en uzun süreyi kapsayan ilk kurumsal kaynak eseri olma özelliğine sahip.

Otokoç Otomotiv’in vizyonu çerçevesinde sektöre yaptığı katkıları gelecek nesillere iletmeyi ve şirketin 90 yıllık geçmişini onurlandırmayı amaçlayan eser, OtokoçOtomotiv’i sürdürülebilir bir başarı hikâyesi haline getiren değerli yönetici ve çalışanlarına da saygı duruşu niteliği taşıyor.

 

  1. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne kamu/özel sektör kurumları ve genç iletişimciler, 21 ana ve 27 alt kategoride 300’e yakın proje ile başvuruda bulundu. TÜHİD tarafından her yıl düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, sektördeki başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını mükâfatlandırmayı ve teşvik etmeyi amaçlıyor.