BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT MACARİSTAN YARIŞINI TAMAMLADI

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT MACARİSTAN YARIŞINI TAMAMLADI

1-2 Eylül tarihlerinde Hungaroring’de gerçekleşen GT4 European Series 5. ayak yarışlarında;Borusan Otomotiv Motorsport adına yarışan Yağız Gedik ve Ali Türkkan Türkiye’ye puanla döndü.

Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon yeni otomobilleri BMW M4 GT4 ile genç pilotlar Ali Türkkan ve Yağız Gedik pilotajında katıldıkları;GT4 European Series’in 5. ayak yarışları için Macaristan’ın ünlü Hungaroring Pisti’ndeydi. Yaklaşık 4 km uzunluğundaki pist; 17 markadan toplam 43 otomobil ve 86 sporcunun katılımı ile renkli ve zorlu bir mücadeleye sahne oldu.

İlk sıralama seansının ikinci turunda Yağız Gedik’in rakibi ile yaşadığı temas yüzünden turlara devam edemeyen ekip, ilk yarışta 33., ikinci yarışta 40. olarak start aldı. Cumartesi günü gerçekleşen ilk yarışta Yağız Gedik başarılı bir başlangıç yaptı. Uyguladığı doğru pit-stop stratejisi ve direksiyonu devralan Ali Türkkan’ın da aynı tempoyu sürdürmesi ile genel klasmanda 22.’liğe; Silver grubunda ise 10.’luğa kadar yükselen takım değerli puanlar kazandı.

Pazar günü gerçekleşen hafta sonunun 2., sezonun 10. yarışı da aralıklarla yağan yağmur nedeni ile oldukça renkli ve zorlu bir mücadeleye sahne oldu. Kalabalık gridde iyi bir başlangıç yapan Ali, başarılı performansı ile birçok rakibini geride bıraktı ve otomobili pit stopa 21. sırada getirmeyi başardı. Yarışın ikinci yarısında direksiyonu devralan Yağız Gedik; start finiş düzlüğünde gerçekleşen kaza sebebi ile piste çıkan güvenlik aracının arkasında zaman kaybederek yarışı genel klasmanda 27. kendi grubunda 14. olarak bitirdi.

Borusan Otomotiv Motorsport, şampiyonanın 6. ve son ayağı için 15-16 Eylül tarihlerinde Nürburgring’de olacak.