Alp Aksoy, WSK Avrupa Serisi’nde ilk yarışına çıkıyor

Türkiye’nin genç milli sporcularından Alp Aksoy, 2024 sezonunda yarışacağı üçüncü seri olan WSK Avrupa Serisi’ndeki ilk yarışına İtalya’da çıkıyor. Aksoy,  27-30 Haziran tarihleri arasında yeni takımı Fusion Motorsport ile piste çıkacak.

Dünyanın en eski karting yarışlarından Industrie Kupası’nda podyuma çıkan ilk ve tek Türk pilot olma ünvanına sahip Alp Aksoy, yarış kariyerini 2024 sezonunda yarışmaya başladığı Champions of the Future Serisi ve FIA Avrupa Şampiyonası’nın ardından WSK Avrupa Serisi ile sürdürüyor. 3 farklı seride aynı anda yarışan Aksoy, WSK Avrupa Serisindeki ilk yarışına İtalya’daki Franciacorta Karting Pisti’nde çıkıyor. Daha önce Parolin Racing fabrika pilotu olarak yarışan genç pilot, yeni takımı Fusion Motorsport ile de OK kategorisinde yarışıyor.

WSK Avrupa Serisi’nde ilk yarış İtalya’da!

Formula 1’i hedefleyen genç pilotlar için önemli serilerden olan WSK Avrupa Serisi, dünyanın dört bir yanındaki başarılı pilotların rekabetine ev sahipliği yapacak. Bu sezon katıldığı yarışlarda yükselen bir başarı ivmesi yakaladı. Yarış, WSK Promotion Facebook sayfasında, WSK internet sitesinde ve WSK Promotion YouTube hesabında canlı yayınlanacak.

Yayın linki:

https://www.wskarting.it/index.asp

https://motorsport.com

https://www.youtube.com/@WSKPROMOTION

Milli sporcu Alp Aksoy, profesyonel yarış kariyerine 5 yaşında adım attı. Avrupa ve dünya karting şampiyonalarında aynı anda mücadele eden ilk ve tek Türk pilot olan sürücü, yarışlarında kısa sürede podyumlara çıkmayı başardı. Aksoy, Türkiye Karting Şampiyonası, Türkiye Berat Türker Kış Kupası, CEE Avrupa Şampiyonası, WSK Super Master Series, FIA Karting Dünya Şampiyonası gibi birçok seride başarılar elde etti.

Alp Aksoy hakkında

2019 yılında 9 yaşındayken milli sporcu ünvanını alan Alp Aksoy, Türkiye’yi yurtdışında temsil eden en genç sporcu oldu. 5 yaşında karting sporuyla tanışan pilot, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Bambino kategorisinde yarışmaya başlayıp birçok podyum ve birincilik kazandı. 6 yaşında, Türkiye Karting Şampiyonası Mini 60 kategorisinde yarışmaya başladı. 7 yaşında Türkiye Berat Türker Kış Kupası’ndaki tüm yarışları kazanarak en genç kış kupası kazanan Türk sporcu oldu. CEE Avrupa Şampiyonası’nda 5 yarışa katıldı ve Avusturya ayağında 3 yarışı üst üste kazanarak en genç yarış kazanan pilot unvanını elde etti. 2023 yılında 108 pilotun mücadele ettiği WSK Super Master Series Lonato yarışını kazandı ve 2023 Industrie Kupası’nda 2. oldu. Alp Aksoy, 2024 yılı itibarıyla geleceğin şampiyonlarını yetiştiren Champions of the Future serisinde Parolin Racing Kart takımının fabrika pilotu olarak pistlere çıkıyor. Aksoy bu yıl Türkiye’yi FIA Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek.